Jak powstają świece zapachowe?

Jak powstają świece zapachowe?

W ostatnich latach świece zyskują coraz większą popularność. Są one elementem wystroju wnętrz, a także dobrym pomysłem na prezent. Cenimy je za piękny zapach, jak również za tworzenie niepowtarzalnego klimatu. Coraz częściej zwracamy również uwagę na jakość surowców, z jakich zostały wykonane, na rynku dostępnych jest bowiem wiele ich rodzajów. Podstawą każdej świecy jest wosk, który ma formę stałą i przed rozpoczęciem tworzenia świecy należy go stopić. Czasem dodaje się też do niego barwnik, aby nadać świecy dowolny kolor. Drugim ważnym elementem są olejki zapachowe, które dodawane są do woskowej bazy, dzięki czemu później możemy cieszyć się wyjątkowym aromatem. Aby świeca mogła się palić potrzebny jest także knot, który jest wykonany ze sznurka konopnego, bawełny lub też drewna. Całość można zamknąć w eleganckim opakowaniu, które zapobiegnie rozlewaniu się wosku, a do tego samo będzie również pełniło funkcje ozdobne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze świec zapachowych?

Na rynku dostępna jest ogromna ilość świec. Możemy wybierać spośród licznych zapachów i kolorów. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że mogą być one szkodliwe dla zdrowia. Popularna parafina, która jest bazą zdecydowanej większości tanich świec pozyskiwana jest m.in. z ropy naftowej, a podczas palenia wydziela substancje, który mają negatywny wpływ na układ oddechowy. Podobnie jest z knotem, do którego często dodaje się ołów, co również może być zgubne dla naszego zdrowia. 

Przy wyborze świec należy zatem zwracać uwagę na skład, bowiem mają być one nie tylko piękne, ale i bezpieczne. Naturalne świece zapachowe tworzone są z materiałów ekologicznych, do których należy chociażby wosk sojowy. Pozyskiwany z dobrej jakości soi, podczas palenia nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Jeśli dodatkowo dołączony jest do niego drewniany knot, to mamy pewność bezpiecznego produktu najwyższej jakości. Dodatek olejków eterycznych sprawia, że możemy się cieszyć pięknym zapachem, a dodatkowo korzystać z zalet aromaterapii.

Wybierając świece postaw na naturę, a będziesz mógł w pełni korzystać z jej zalet.